izolacja pozioma ścian
0 2 min 2 lata

Budujesz nowy dom? A może masz już nieruchomość, którą chcesz zabezpieczyć przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych oraz wilgocią? W takim razie sprawdź, czym jest drenaż fundamentów. To nowoczesne metoda zabezpieczająca cały obiekt budowlany przed nasiąkaniem wody w fundamenty betonowe. Izolacja pozioma ścian wykonywana przez profesjonalne firmy budowlane pozwala na odpowiednie zabezpieczenie powierzchni piwnicy przed wodą, a także na uniknięcie problemów z łuszczącym się tynkiem bezpośrednio z budynku.

Drenaż fundamentów – dlaczego warto go stosować?

Jeśli w Twoim domu lub piwnicy pojawiają się pierwsze oznaki pleśni, zapach stęchlizny oraz tynk wykazuje nadmierne oznaki zniszczenia, może okazać się, że izolacja pozioma ścian została wykonana nieprawidłowo lub praktycznie jej nie ma. To właśnie dlatego najczęściej pojawiają się problemy z łuszczeniem się ścian oraz nadmierną wilgocią w pomieszczeniach. Warto też dodać, że drenaż fundamentów zabezpiecza nieruchomość przed rozprzestrzenianiem się chorób oraz alergii, co jest szczególnie ważne dla zdrowia wszystkich domowników.

W szczególności podziemne kondygnacje budynku powinny być zawsze odpowiednio uszczelnione. Pozioma izolacja ścian w tym przypadku sprawdza się doskonale i chroni zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne przed tzw. penetracją wilgoci. Można śmiało powiedzieć, że drenaż fundamentów to niezbędna czynność, jaką należy wykonać w przypadku każdej nieruchomości z podziemnymi kondygnacjami, ale nie tylko.

Dodaj komentarz