odszkodowanie z ac
0 2 min 2 lata

Czy właściciele pojazdów mechanicznych, którzy wykupili dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie zawsze mogą liczyć na odszkodowanie z AC? Okazuje się, że niestety nie, a towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby pieniędzy nie wypłacić. 

Kiedy nie dostaniesz odszkodowania z AC?

Najczęściej odszkodowanie z AC nie zostaje zatwierdzone do wypłaty dla właściciela uszkodzonego samochodu, jeśli powstałe usterki i szkody nie wchodzą w zakres pakietu ubezpieczenia. Właśnie dlatego każdy posiadacz pojazdu mechanicznego powinien zwracać szczególną uwagę na zapisy w umowie. Może okazać się, że AC nie obejmuje wybitej szyby czy porysowanej karoserii. Im bardziej rozbudowany pakiet ubezpieczenia nabędziesz, tym na pewniejszą ochronę i gwarancję otrzymania odszkodowania możesz liczyć. Pamiętaj również, że znaczenie ma maksymalna wartość wypłaty odszkodowania i ją również ustala się indywidualnie. Nie da się jednak ukryć, że im lepsza jest polisa ubezpieczeniowa AC na samochód, tym więcej kosztuje. 

To jeszcze nie wszystko, ponieważ odszkodowanie za uszkodzony samochód nie przysługuje również wtedy, kiedy auto ulegnie określonej usterce czy będzie przedmiotem aktu wandalizmu poza terenem Polski, a kraj ten nie będzie wpisany na listę tych, w których polisa AC obowiązuje i jest aktywna. 

Jak udowodnić szkodę? 

Ponieważ ubezpieczyciele niechętnie wypłacają odszkodowania, bardzo często wynajdują tzw. kruczki prawne, zgodnie z którymi wypłata środków nie będzie się należeć. Właściciel pojazdu mechanicznego, który uległ uszkodzeniu, zawsze może poprosić o wsparcie doświadczonych prawników. Bardzo często należy udowodnić, że uszkodzenie auta było nieumyślne, ponieważ jeśli następuje specjalnie, odszkodowanie również nie zostanie udzielone, a towarzystwo ubezpieczeniowe zaliczy ten przypadek jako próba wyłudzenia pieniędzy. 

Dodaj komentarz