radio cyfrowe
0 2 min 3 lata

Jeszcze niedawno założenie stacji radiowej wymagało dużej inwestycji – opłacenie sprzętu, studia oraz inżynierów dźwięku, którzy musieli stale nadzorować stan techniczny audycji. Najczęstszym problemem był słaby zasięg sygnału. Właściciele stacji radiowych byli zmuszeni do wielu trudnych rozwiązań, aby udostępnić swoje audycje większej ilości słuchaczy.

Te czasy mamy już dawno za sobą. Radio cyfrowe rozwiązuje te problem wraz z odbiornikiem Digital Audio Broadcasting Plus. Technologia ta umożliwia znacznie lepszą jakość dźwięku oraz dużo szerszą gamę dodatkowych funkcji. Jest to zdecydowanie rewolucja na rynku i technologia ta, jest coraz bardziej używana w Polsce.

Odbiornik DAB+ nie tylko radzi sobie świetnie z sygnałem cyfrowym, ale również z sygnałem FM. Pozwala to dotrzeć do każdego użytkownika, bez znaczenia jakiego urządzenia używa do odbierania sygnału poszczególnych stacji radiowych. Jest to urządzenie proste w obsłudze wspierane przez technologie generowania strumieni oraz dysk w chmurze, dzięki któremu można zapisać ogromną liczbę utworów oraz łatwo jest wyszukiwać. Dodatkowo, aplikacja kliencka jest łatwa w obsłudze i jest dostępna na urządzenia mobilne.

W przypadku znalezienia się poza zasięgiem odbiornika – to żaden problem! Istnieją tak zwane anteny hybrydowe, które umożliwiają łatwe przeskakiwanie z sygnału cyfrowego i analogowego. Dzięki takiemu urządzeniu, mamy pewność, że nie stracimy sygnału danej stacji radiowej. Dostępne są również tunery do smartfonów, które umożliwiają odbiór nadawanego sygnału cyfrowego.

Dodaj komentarz