pomysły na wakacje w domu
0 2 min 2 lata

Wakacje w domu z dzieckiem mogą być równie atrakcyjne, co wyjazd. Ważne jest, aby zaplanować zabawy i aktywności, które będą interesujące dla dziecka i pozwolą mu się wyżyć.

Ciekawe pomysły na wakacje w domu:

Piknik w ogrodzie lub parku

Poszukajmy ciekawych miejsc, aby się tam przenieść. Zabierz ze sobą koc, koszyk pełen smakołyków i ulubione zabawki dziecka. Dziecko pooddycha świeżym powietrzem, wybiega się, zje zdrowe przekąski, a Ty będziesz mógł odpocząć.

Domowe budowle

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju konstrukcje. Zróbmy labirynt z krzesłami, które będą stanowiły przeszkody. Możemy także rozstawić krzesła w różnych miejscach w domu i biegać wokół nich. Z kartonów można też stworzyć całkiem ciekawą bazę/zamek/

Wspólne gotowanie

Przygotujmy wspólnie smaczne i zdrowe posiłki. Dzieci mogą pomagać w ich przygotowaniu, a także wybrać się na zakupy potrzebnych produktów.

Wycieczka rowerowa lub piesza 

Możemy odwiedzać ciekawe miejsca w okolicy, a także poznawać nowych ludzi. – Warto także poświęcić czas na relaks.

Kino domowe

Możemy wspólnie oglądać ulubione filmy, seriale i zrobić popcorn. Niech dziecko zdecyduje o repertuarze. To dobra forma wspólnie spędzonego czasu.

Prace kreatywne

W domu samodzielnie z łatwością wykonacie kule kąpielowe, mydła, a nawet świeczki! Zerknijcie do sieci, jest tam mnóstwo tutoriali, gdzie są instrukcje krok po kroku jak wykonać poszczególne przedmioty.

Wakacje w domu nie muszą być nudne! Wystarczy odrobina zaangażowania i pomysłowości, aby zmienić dziecięcy pokój w niesamowitą salę wakacyjnych przygód.

Dodaj komentarz