kurtka motocyklowa
0 3 min 2 lata

Wybór stroju motocyklowego, to wyzwanie, które stoi przed każdym motocyklistą z nas. Co warto wiedzieć, nim wybierzemy się do sklepu?

Strój motocyklowy jest bardzo ważny, chroni nas w razie wypadku, tym samym zapewnia nam bezpieczeństwo. Na początek warto wiedzieć, że najważniejszy jest kask. Jest to przy okazji obowiązkowy element ubioru motocyklisty. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości kask np. kask agv , który ochroni naszą głowę. Pamiętajmy o tym, by nie kupować używanego kasku.

Zachowaj rozsądek

Elementy stroju wcale nie muszą być drogie, ale powinny być solidnie wykonane. Warto wiedzieć jednak, że najtańsze elementy stroju bywają np. pozbawione membrany czy ocieplenia. Jednak biorąc pod uwagę rozwój rynku motocyklowego, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Kupując kurtkę warto pamiętać o protektorze na plecy, ochroni on nasz kręgosłup.

Wodoodporność

Niektórzy kupują zwykłe buty na motocykl, nie jest to jednak polecane. Jeśli dojdzie do upadku, stopa w żaden sposób nie będzie chroniona. Dlatego lepiej nie wykorzystujmy do tego celu trampek czy butów sportowych. Wybrane obuwie powinno być wodoodporne.   Dlatego warto postawić np. na buty dainese. Przydadzą się również rękawice z protektorem, zwłaszcza na kostkach i we wnętrzu dłoni. W ten sposób podczas upadku dłoń będzie miała lepszy poślizg.

Ciepło

Koniecznie pamiętajmy też o bieliźnie termoaktywnej. Podniesie ona komfort podróży, bowiem skutecznie odprowadza pot z powierzchni skóry, a przez to nasz organizm się nie przegrzewa w czasie upałów. Możemy np. wybrać bieliznę brubeck.

Pamiętajmy o tym, że nawet najdroższe sprzęty nie spełnią swojej roli, jeśli będą źle dopasowane. Za duży kask, albo spodnie, nie dadzą nam wystarczającej ochrony. Dlatego warto posłuchać rad sprzedawców w tym zakresie.

Dopasujmy też formę ochrony do rodzaju jazdy. Inna będzie ona podczas jazdy off-rodowej, a inny podczas jazdy po asfalcie.

Dodaj komentarz