zabezpieczenie przed ptakami
0 2 min 3 lata

Choć ptaki potrafią być bardzo kłopotliwe, wcale nie oznacza to, że należy walczyć z nimi wszystkim możliwymi metodami. Należy zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo – wszystko po to, aby one nie ucierpiały, a my mogliśmy uniknąć zanieczyszczeń czy też uszkodzenia poszczególnych elementów elewacji, balkonów i tarasów.

Jest to jak najbardziej możliwe! Co więcej, takie zabezpieczenie przed ptakami może być bardzo skuteczne. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią firmę i przeanalizować jej ofertę. Jakie dokładnie produkty nadadzą się do tak rozumianej ochrony?

Naturalnym wyborem wydają się kolce. Należy jednak zwrócić uwagę na sposób ich wykonania. Powinny one zostać należycie zabezpieczone, dzięki czemu nie będą stanowiły realnego zagrożenia dla gołębi. W przeciwnym wypadku mogą się one łatwo poranić.

Na szczęście na rynku dostępne są całe systemy spełniające powyższe kryteria. Świetnie sprawdzają się one na pasach podrynnowych, gzymsach, parapetach, a także innych elementach architektonicznych. W podobny sposób działają różnego rodzaju siatki, które zabezpieczają szczególnie duże powierzchnie, takie jak dachy.

Co jeszcze warto kupić? Na przykład ptaki do odstraszania gołębi. Mowa tutaj o specjalnych naklejkach, które imitują sylwetki ptaków drapieżnych. Warto naklejać je na powierzchni szklane – zapewnią one ochronę przed kolizjami.

Jak widać, skuteczna i ekologiczna ochrona przed ptakami jest jak najbardziej możliwe. Konieczny jest jedynie wybór odpowiednich produktów.

Zobacz  też: https://alimenty.edu.pl/dokarmianie-golebi-dlatego-nie-trzeba-tego-robic-latem/

Dodaj komentarz