kadry i płace kurs
0 3 min 1 rok

Prawidłowe rozliczanie pracowników, także w duchu optymalizacji podatkowej to szansa na lepsze zarządzanie całym przedsiębiorstwem i na przyciągnięcie nowych, zmotywowanych kadr. Właściciele działalności gospodarczych znani z systematycznych rozliczeń nie mają najczęściej problemów z zatrudnieniem, nawet jeżeli płacą mniej od konkurencji. Wielu pracowników preferuje pensję wypłacaną stabilnie i dobrą atmosferę miejsca pracy, chociaż wiadomo, że takie warunki motywacyjne zmienia rosnąca inflacja. W każdym razie, dlaczego warto opanować prawidłowe rozliczanie pracowników i czy kurs kadry i płace to dobra ścieżka kariery, np. po zakończeniu studiów ekonomicznych, administracyjnych, pochodnych? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Dlaczego prawidłowe rozliczenie pracowników ma duże znaczenie?

Szkolenia finansowe uwzględniają rozbudowane kwestie dotyczące podpisywania oraz rozliczania umów cywilnoprawnych. Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie poza umową o pracę to najpopularniejsze w kraju metody rozliczania pracowników praktycznie we wszystkich branżach. Warto jednak pamiętać, że umowa o dzieło to umowa rezultatu, a umowa zlecenia zakłada jedynie staranne wykonywanie powierzonych przez pracodawcę czynności. Umowa o dzieło nie zakłada jeszcze opłacania składek ubezpieczeń społecznych, niestety już straszliwie drogich z perspektywy pracownika i pracodawcy. Wielu pracowników w Polsce dalej nie rozumie zasady brutto – brutto. Podwójne brutto obowiązuje pracodawcę przy rozliczeniu pracownika i przy minimalnej umowie od następnego roku wynoszącej dla pracownika ponad 4000 zł pracodawcę taka współpraca będzie kosztowała praktycznie 5000 zł (w uproszczeniu, pełne obliczenia należy przeprowadzić przez wyspecjalizowany kalkulator ekonomiczny). Jak widzisz podstawy rachunkowości kurs to zagadnienie praktycznie dla każdego, też dla pracowników pragnących lepiej zaplanować ścieżkę kariery.

Więcej informacji: https://motionpicture.pl/szkolenia-z-rachunkowosci/

Dlaczego warto rozwijać prawidłowo kwalifikacje zawodowe?

Dofinansowanie na szkolenia, np. z urzędu pracy to szansa dla osób bezrobotnych na wyjście ze stagnacji ekonomicznej. A niektóre kursy kształcą faktycznych specjalistów.

Dodaj komentarz