Ludzie są okrutni i to jest fakt. Od oglądania ludzi źle traktowanych w szkole z powodu ich ubioru, po nawet dorosłych bijących się ze sobą z powodu błahych spraw, stało się boleśnie oczywiste, jak naprawdę złośliwi mogą być ludzie. Kiedyś wierzyłam, że świat jest pełen życzliwości i miłości, ale kiedy dorosłam, widziałam, jak okropne rzeczy robią ludzie. Okrutne słowa skierowane do kogoś innego lub niemiłe działania podjęte w ramach zemsty są dziś zbyt powszechne w naszym społeczeństwie. Choć zdarzają się chwile, kiedy ktoś robi coś miłego dla drugiej osoby, to jednak większość ludzkich czynów wydaje się napędzana raczej ciemnością niż światłem. Trudno nie czuć się zniechęconym, gdy na co dzień otacza nas tyle nienawiści i okrucieństwa. Z tego artykułu dowiesz się, co oznacza nowe słowo LUDZIOROŻEK.
Złe traktowanie zwierząt
Nie inaczej ludzie zachowują się wobec zwierząt. Cierpią zwierzęta domowe, hodowlane, laboratoryjne, a nawet te dziko żyjące. Przykładów można by było opisywać wiele, jednak ja posłużę się grafikami. Poniższe obrazki to typowy ludziorożek (odwórcenie ról):
Ludziorożek – odwrócenie ról
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką na temat tego, jak rażące, bezmyślne i interesowne potrafią być zachowania ludzi. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pieniądze. Wówczas często cierpienie i śmierć zwierząt przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.
Ludziorożek – co to znaczy?
Ludziorożek – słowo to powstało jako ogół niemoralnych zachowań ludzkich, które skierowane są przeciwko innym istotom. Ludziorożek to motyw, ukazujące odwrócenie ról kat-ofiara. A gdyby role rzeczywiście można było odwrócić? To dość brutalny motyw, jednak pozwala sobie uświadomić, z jakimi emocjami spotkałoby się społeczeństwo, gdyby odwrócić role zwierze- człowiek.