sklep dla stomatologów
0 3 min 2 lata

Każdy, kto choć raz był w gabinecie stomatologicznym wie, że znajduje się tam mnóstwo różnych urządzeń. Niektóre z nich są bardzo drogie, a ich praca jest w znacznej mierze zautomatyzowana. Na szczęście sporo akcesoriów stomatologa jest dostępnych na miejscu. Nawiasem mówiąc, posiada je praktycznie każdy sklep stomatologiczny Warszawa (i nie tylko).

Zgłębnik stomatologiczny

To chyba najważniejszy element wyposażenia każdego stanowiska stomatologicznego. Zgłębnik to urządzenie wyróżniające się charakterystycznym, nieco zakrzywionym kształtem. Sprzęt ten możne wykorzystać do oczyszczania otworów w uzębieniu, wprowadzania wypełnień, a także kontroli stanu uzębienia. Zgłębnik może być też stosowany do opukania zęba, co ma istotne znaczenie w kontekście sprawdzenia kondycji jego zewnętrznej warstwy.

Lusterko stomatologiczne

Chyba najbardziej potrzebne narzędzia stomatologiczne to lusterka, gdyż bez nich stomatolog nie mógłby sprawdzić stanu uzębienia pacjenta. Lusterka charakteryzują się dużą wytrzymałością i są osadzone na stosunkowo długim uchwycie. Dzięki niemu można wprowadzić lusterko aż na wysokość ósemek i to bez obaw, że dojdzie do zranienia pacjenta.

Pinceta stomatologiczna

Stomatologiczna pinceta to akcesorium, które powinien mieć na stanie każdy sklep dla dentysty. Jest ona niewielka, poręczna i funkcjonalna. Za jej pomocą można częściowo oczyścić ząb, a także wprowadzić do jamy ustnej np. różne chłonne przedmioty, za pomocą których można usunąć nadmiar śliny z jamy ustnej. Pinceta sprawdzi się również w trakcie operowania wewnątrz jamy ustnej pacjenta. Co ważne, za jej pomocą również można sprawdzić stan uzębienia. Stomatolog często wykorzystuje ją w połączeniu z lusterkiem.

Podsumowując, są takie instrumenty stomatologiczne sklep, które każdy stomatolog winien posiadać. Dzięki temu można mieć pewność, że większość podstawowych prac zostanie przezeń wykonana. Należy też pamiętać, że wszystkie te urządzenia powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które będą zaświadczać o ich bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz