drzwi wejściowe
0 4 min 1 rok

Wysokiej klasy aranżacja nieruchomości wymaga dopasowania stolarki drzwiowej, ale jakie właściwości drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych powinieneś uwzględnić przed dokonaniem takiej inwestycji i jakie cechy stolarki przekładają się najbardziej na długoterminową użyteczność? Poniżej znajdziesz informacje o procesie produkcyjnym występującym u wyspecjalizowanych producentów, ale też zapoznasz się z modnymi modelami drzwi wewnętrznych do zastosowania we własnym lokalu.

Z czego składają się przeciętne drzwi wewnętrzne?

Designerskie drzwi wewnętrzne rondo składają się z wysokiej klasy oklein, czasami przeszkleń wpisujących się w trendy nowoczesnego budownictwa, ze stabilnej poprzeczki o sporej grubości zapewniającej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przed zakupem warto ocenić też stan zawiasów, regulacji, osadzenia i solidność połączeń kołkowych, jeżeli występują. Weź też pod uwagę, że kierunek drzwi, czyli lewy i prawy ma duże znaczenie dla uzyskania maksymalnej użyteczności. Drzwi zewnętrzne wstawiaj nie otwierane do wewnątrz, ale na zewnątrz, z pełnym wyjściem, ponieważ w ten sposób zaoszczędzisz metraż. Drzwi zewnętrzne otwierane do środka to ograniczenie aranżacji. Jak widzisz nawet taka drobna decyzja ma spory wpływ na jakość samej instalacji.

Jakie rodzaje drzwi masz do dyspozycji i dlaczego schemat montażu ma znaczenie?

Drzwi lakierowane na wysoki połysk, modele matowe, klasyczne to tylko niektóre z najpopularniejszych rozwiązań występujących w branży. Masz jeszcze do dyspozycji drzwi przeznaczone do samodzielnego malowania, czy drzwi obrotowo przesuwne bez uchwytów i bez klamek, przez które przechodzisz płynnie naciskiem ciała. Takie modele sprawdzają się doskonale przy rozdzielaniu stref pracowniczych, pokojów młodzieżowych, mniejszej kuchni od pokoju gościnnego. Jeżeli chcesz wpłynąć pozytywnie na oszczędność metrażu możesz postawić na tanie drzwi przesuwne z mocnymi prowadnicami. Nowoczesne zestawy drzwi przesuwnych nie wymagają kucia ścian i dodatkowych prac wykończeniowych. Prowadnice można z powodzeniem zainstalować na ścianie, na zewnątrz, w bardziej swobodnej i jednocześnie wytrzymałej wersji.

Co warto sprawdzić przed zakupem drzwi wewnętrznych?

  • zapoznaj się obowiązkowo ze schematem konstrukcyjnym stolarki drzwiowej, z materiałami, certyfikatami, technologią wykonania, czy drzwi posiadają odpowiednią stabilizację,
  • jakie okucia występują w drzwiach (bezprzylgowe lub przylgowe),
  • sposób wykończenia, bardziej designerski, czy klasyczny, czy drzwi masz dostępne w dowolnej kolorystyce dopasowanej do aktualnych trendów aranżacyjnych,
  • stan izolacji termicznej, współczynnik przenikania ciepła,
  • dźwiękoszczelność,
  • dostępne szerokości i opcja precyzyjnych pomiarów dokonywana przez producenta,
  • system montażu, gwarancji, czy producent za to odpowiada,
  • dodatkowe opcje za dopłatą, np. wprowadzenie wentylacji (niektóre firmy nie doliczają niczego za ułatwienie życia klientowi).

Jak widzisz wybór drzwi wymaga trochę cierpliwości, ale to raczej inwestycja na długie lata, więc zdecydowanie warto poświęcić chwilę na świadomy zakup.

Dodaj komentarz